Temizlik, otel seçiminde en önemli faktörlerden biridir.

Bilindiği üzere otel müşterileri; konakladıkları odanın durumunu değerlendirirken oldukça dikkatli ve titiz davranmaktadırlar. Ortamın temizliği, kesinlikle otel ve işletmenin imajını etkileyen unsurlardan biridir. Müşterilerin; bununla da kalmayıp fiyat açısından en iyi oteli seçtikleri andan itibaren, taviz vermek istemedikleri unsur temizliktir.

Son dönemde müşterilerin otel incelemelerini yaptıkları uygulamaların artmasıyla, itibarı korumak için temiz ve davetkar bir yapı sunmak giderek daha önemli hale gelmektedir. Çünkü; web çağında ağızdan ağıza yayılan sözler iki ucu keskin bir kılıç olabiliyor.

Hijyen için her ortamda sabit vakum noktaları

Bir otelin en iyi kartvizitinin hijyen olduğunu varsayarsak, odalardan, en sık kullanılan ortak alanlara kadar tüm ortamların planlı ve kapsamlı bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir.

Bir oteldeki oda sayısının çokluğu göz önüne alındığında, merkezi vakum sistemi ile temizlik yapmak kesinlikle bir avantaj olabilir. Aslında, bu tür bir sistem: temizlikten sorumlu operatörlerin işini kolaylaştırır, temizlik yapılırken sessizliği garanti eder ve egzoz hattı sayesinde en küçük parçacıkların (mikro tozların)  dışarı atılmasını sağlar, böylece çevreyi gerçekten daha sağlıklı hale getirir.

Halı temizliği önemlidir

Halı; otel oda ve koridorlarında sıklıkla kullanılan, uygun şekilde temizlenmediği takdirde önemli bir mikrop kaynağı olabilen bir tür zemin kaplamasıdır. Müşteriler, halılara sadece ayakları ile bassalar da , basma sırasında  hareketlenen toz ve bakteriler havada çok kolay yayılır.

Öte yandan, tam olarak bir kumaş olduğu için kiri kolayca çekme eğilimindedir, bu nedenle sürekli özen ve dikkat gerektirir.

Halıların hijyeni için düzenli olarak süpürülmesi gerekir. Süpürme işlemi, halının cinsine göre 2-3 günde bir fırçalı aksesuarlar veya halı temizleyiciden geçirilerek yapılmalıdır. Yoğun katlarda, süpürme sıklığı artabilir ve günlük hale gelebilir.

SON HABERLER:

Gıda Tesisleri

Sıcak Fırınların Temizlenmesi

Fırınların soğumasını beklemeye gerek yoktur. Yalıtımlı temizlik seti sayesinde fırınlar sıcakken de temizlik yapılabilir. Böylece iki üretim arasında beklemeye gerek kalmaz. Operatör fırın sıcakken de

DEVAMINI OKU

İLETİŞİM FORMU