Spor Salonları ve Yüzme Havuzları

Spor salonları ve yüzme havuzlarının soyunma odaları gibi ortak alanları, uygun şekilde temizlenmez ve sterilize edilmezse, sporcular için ciddi bir güvenlik sorunu olabilir.

Sporculara temiz ve sağlıklı bir ortam sağlamak, aktivitenin başarısına katkıda bulunur.

1-Spor-Salonları-ve-Yüzme-Havuzları

İçindekiler

Spor salonları ve yüzme havuzlarına ayrılmış bu bölümde, dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır; incelemek için bir kaç dakika ayırmak,ortamların hava, iş ve temizlik kalitesini iyileştirmenize yardımcı olabilir:

SOYUNMA ODALARI VE DUŞLAR

Duş ve soyunma odaları cilt döküntülerini ve kılları biriktirir. Bu nedenle, düzenli olarak iyice temizlenmeleri gerekir. Duş ve soyunma odalarının sağlıklı kalabilmesi için Vakumlaması gerekir.

Saçları süpürmek kolay bir iş değildir. Saçlar, geleneksel süpürgelerde, filtreler üzerinde birikerek emiş gücü kaybına neden olur. Siklonik ayırıcılar sayesinde merkezi vakum sisteminde emiş gücü kaybı olmaz, hep yüksek emiş gücü ile temizlik yapılır.

LEJYONELLA TOZU

Yüzme havuzları, kaplıcalar ve sağlıklı yaşam merkezleri gibi su kullanan ortamlarda ve aynı zamanda soyunma odalarındaki duşlar da lejyonella salgınlarına neden olabilir.

Su kullanılan ortamlar kullanılmadığında, bakteri kurur, toz haline gelir ve havalandırma yoluyla seyahat ederek, ciddi solunum, mide, bağırsak ve sinir sistemi semptomlarına neden olur. Tozun doğru bir şekilde vakumlanması enfeksiyon riskini önemli ölçüde azaltır.

 

GÜVENLİ SPOR SALONU

MERVAKS Merkezi vakum sistemi, ortamlardan ve ekipmanlardan kaynaklanan kontaminasyon riskini önemli ölçüde azaltır. Antrenman ve yerdeki egzersizler dahi sağlık açısından daha güvenli hale gelir.

MANYEZİT KALINTILARI

Manyezit el terlemesini kontrol etmek için kullanılır, havada dağılırsa astıma ve kayma riskine neden olabilir. Ortamların sağlıklı ve güvenli kalabilmesi için doğru bir şekilde vakumlanması gerekir.

Tercih Sebepleri

MERVAKS Merkezi vakum sistemini işletmenize uygulamak için 11 iyi tercih sebebi

1.HAVA KALİTESİNİ ARTIRIR

MERVAKS Merkezi vakum sistemi, ortamı derinlemesine ve kapsamlı bir şekilde temizleyerek, havanın daha hafif olmasını sağlar ve müşteriler için konforlu bir ortam yaratır.

 

2. TOZU UZAKLAŞTIRIR, TEMAS HASTALIKLARINI ÖNLER

Geleneksel tekerlekli elektrik süpürgelerinden farklı olarak, filtrelenemeyen küçük parçacıklar, temizlenen alana geri verilmez, egzoz kanalı vasıtası ile atmosfere aktarılır.

3. İNCE TOZ FİLTREYE ZARAR VERMEZ

Siklonik filtreleme sayesinde ince tozlar filtreyi engellemez. Sistemin yüksek vakum gücünden asla taviz verilmez.

4. RAHATTIR, HER HERE ULAŞIR

Temizlik, tozun sistematik ve sürekli olarak uzaklaştırılmasına yönelik olmalıdır. 

Temizlik için sadece hortumlarının kullanılması tesise zarar vermez ve müşterileri rahatsız etmez. Her an temizlik yapabilme imkanı sağlar.

 

5. GÜVENLİDİR

Operatörün elinde elektrikle temas etmesi muhtemel herhangi ürün bulunmaz,sadece temizlik hortumu ve aksesuarları bulunur.

Hortumun takıldığı vakum prizleri ise 12 Volt düşük gerilimle çalıştığı için operatöre ve meraklı çocuklara zarar vermez. Sistem kesinlikle güvenlidir.

6. KATI VE SIVILAR VAKUMLANABİLİR

MERVAKS Merkezi vakum sistemi ile hem katıları hem de sıvıları vakumlamak mümkündür.

Özel seperatörler, emilen katı ve sıvıların iş döngülerine uygun yerlere tahliyesini sağlayacak şekilde monte edilebilir. 

7. DAYANIKLIDIR

Vakum ünitesinin motorları yoğun çalışmalarda bile bakım gerektirmez, sürekli (7/24) çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Motorlara yılda bir defa (2-3 saati geçmeyen ) bakım yapılması yeterlidir.

8. UZAKTAN KONTROL VE BAKIM YAPILABİLİR

Master Control yazılımı sayesinde uzaktan teşhis analizi yapmak mümkündür, bu da hangi bakımların gerekli olabileceğini önceden belirlemeyi mümkün kılar ve müdahale sürelerini kısaltır.

9. VAKUM GÜCÜ AYARLANABİLİR

Endüstriyel motorlar, tüm kullanım koşullarında olağanüstü vakum gücü sunar. İnvertör ile vakum gücü akıllıca yönetilebilir.

MERVAKS Merkezi vakum  sistemi daha fazla verimlilik ve güvenlik sağlar.

10. MERKEZİ TOPLAMA YAPILIR

MERVAKS Merkezi vakum sistemi   sadece hortum ve aksesuarları kullanarak temizlik yapmanıza ve iş tezgahlardan direkt vakum yapmanıza olanak sağlar.

Vakumlanan kir tek bir toz haznesinde toplanır. Haznenin tek olması bakımın da hızlı olmasını sağlar.

11. EKONOMİKTİR

Sistemin hafifliği, yüksek vakum gücü ve pratikliği, çalışma sürelerini önemli ölçüde azaltır. Temizlik maliyetleri optimize edilir. Mikro tozların dışarıya atılması sayesinde ortamlar uzun süre temiz kalır.

SON HABERLER:

Diş Laboratuvarı

Yüksek Alan Temizliği Daha Kolay

Klasik “Riskli” yüksek alan temizliği Klasik yüksek alan temizliğinde, merdiven,forklift yada vinç ile yükselerek temizlenecek alan ulaşılıyor. Bu şekilde yapılan temizlikte daha fazla personel kullanılıyor,

DEVAMINI OKU

İLETİŞİM FORMU