Diş Laboratuvarları

Alçı gibi ekstra ince tozlarla çalışılan yerlerde, MERVAKS Merkezi vakum sistemi kullanması temizliğin daha iyi olmasını sağlar.

Temizlik için sadece hafif bir hortum kullanıyor olmak, her alana sistemin entegre edilebilmesi ve toz toplama haznesinin büyük olması temizliğe ayrılan zamandan tasarruf ettirecektir.

 

 

İçindekiler

Diş laboratuvarlarıyla ilgili bu bölümde, dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır; araştırmak için birkaç dakika ayırmak, bu ortamlardaki hava, iş ve temizlik kalitesini iyileştirmeye yardımcı olabilir:

VAKUM GÜCÜ AYARLANABİLİR

İnverter;  iş türüne göre motorların gücünü ayarlayarak olağanüstü performans alınmasını sağlar

Vakum ile birlikte hava akışının kontrollü olarak iletilmesi , ellerin üşümesi nedeni ile oluşabilecek romatizma veya eklem sorunlarını önler.

TEZGAH ENTEGRASYONU

Çalışma tezgahına entegre edilen emiş noktaları, merkezi vakum sistemine bağlanabilir.

Siklonik filtasyon sistemi, filtre bakımını büyük ölçüde azaltır.  Herzaman optimum seviyede vakum olduğu için  sistem verimli bir şekilde kullanılır.

MAKSİMUM SESSİZLİK SAĞLAR

Diş laboratuvarlarındaki el aletleri gürültülü çalıştığı için, uzun vadede işitme duyusunda geri dönüşü olmayan hasara neden olabilir.

MERVAKS Merkezi vakum sisteminin ses üreten vakum ünitesi, çalışma alanından uzak özel bir teknik odaya kurulduğundan, sistemin gürültüsü sıfıra indirilir. Böylece ortamdaki ses seviyesi düşülür ve rahat bir çalışma ortamı sağlanır.

HİJYENİKTİR

MERVAKS Merkezi vakum sisteminde ağır hava bir egzoz kanalı vasıtasıyla yapı dışına verilir. Geleneksel süpürgelerle kıyaslandığında filtrelenemeyen küçük parçacıklar ortam içine değil, ortam dışına atılmış olur.

RAHATTIR

Sistem hem tesislerin genel temizliğinde hemde iş istasyonlarında (tezgahlarda) kullanılabilir.

Temizlik her yere ulaşabilen 9m uzunluğunda çok hafif bir hortum kullanılarak gerçekleştirilir.

 

TERCİH SEBEPLERİ

Mervaks merkezi vakum sistemini işletmenize uygulamak için 10 iyi tercih sebebi;

1.SAĞLIKLIDIR​

MERVAKS Merkezi vakum sisteminde ağır hava bir egzoz kanalı vasıtasıyla yapı dışına verilir. Geleneksel süpürgelerle kıyaslandığında filtrelenemeyen küçük parçacıklar ortam içine değil, ortam dışına atılmış olur.

2. SANİTASYON SAĞLAR​

Diş laboratuvarlarında çevre hijyeni büyük önem taşımaktadır.

MERVAKS Merkezi vakum sistemi kiri bir yüzeyden mekanik olarak uzaklaştırır. Böylece çalışanların sağlığına zarar veren, polen, akarlarlar, alerjenler ve mikro tozlar ortadan kaldırılmış olur.

3.GÜVENLİDİR ​

Operatörün elinde elektrikle temas etmesi muhtemel herhangi ürün bulunmaz,sadece temizlik hortumu ve aksesuarları bulunur.

Hortumun takıldığı vakum prizleri ise 12 Volt düşük gerilimle çalıştığı için operatöre zarar vermez. Sistem kesinlikle güvenlidir.

4. SESSİZDİR​

Vakum ünitesi, çalışma alanından uzakta bir teknik odaya kurulduğu için sistem kullanılırken herhangi bir ses duyulmaz ve çalışanlar rahatsız olmaz.

5. TEMİZ HAVA SAĞLAR​

MERVAKS Merkezi vakum sistemi, mikro tozların uzaklaştırmasına katkı sunduğu için çalışanlar için daha konforlu ve ferah bir çalışma ortamı yaratır.

6. DAYANIKLIDIR​

Vakum ünitesinin motorları yoğun çalışmalarda bile bakım gerektirmez, sürekli (7/24) çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Motorlara yılda bir defa (2-3 saati geçmeyen ) bakım yapılması yeterlidir.

7. UZAKTAN KONTROL VE BAKIM YAPILABİLİR. ​

Master Control yazılımı sayesinde uzaktan teşhis analizi yapmak mümkündür, bu da hangi bakımların gerekli olabileceğini önceden belirlemeyi mümkün kılar ve müdahale sürelerini kısaltır.

8. MERKEZİ TOPLAMA YAPILIR​

MERVAKS Merkezi vakum sistemi laboratuvarda sadece hortum ve aksesuarları kullanarak temizlik yapmanıza ve iş tezgahlardan direkt vakum yapmanıza olanak sağlar. Vakumlanan kir tek bir toz haznesinde toplanır. Haznenin tek olması bakımın da hızlı olmasını sağlar.

9. EKONOMİKTİR ​

Sistemin hafifliği, yüksek vakum gücü ve pratikliği, çalışma sürelerini önemli ölçüde azaltır. Temizlik maliyetleri optimize edilir. Mikro tozların dışarıya atılması sayesinde ortamlar uzun süre temiz kalır.

10. RAHATTIR​

Temizlik, tozun sistematik ve sürekli olarak uzaklaştırılmasına yönelik olmalıdır.

Temizlik yapılırken sadece hortumlarının kullanılması binaya zarar vermez ve çalışanları rahatsız etmez. Her an temizlik yapabilme imkanı sağlar.

Diş Laboratuvarı

Yüksek Alan Temizliği Daha Kolay

Klasik “Riskli” yüksek alan temizliği Klasik yüksek alan temizliğinde, merdiven,forklift yada vinç ile yükselerek temizlenecek alan ulaşılıyor. Bu şekilde yapılan temizlikte daha fazla personel kullanılıyor,

Daha fazlası için »
Sağlık Tesisleri

Özel Klinikler

Hızlı hasta sirkülasyonu olan sağlık tesislerde farklı semptomoloji ve potansiyel enfeksiyon riski yüksektir. Genel pratisyenlerden uzmanlara tüm çalışanlar risk altındadır.  Virüs, bakteri ve patojenlerin etkisiz

Daha fazlası için »
Sağlık Tesisleri

Huzur Evleri

Huzurevlerinde,  konukların ve onlarla ilgilenen personellerin sağlığının korunması için iyi bir temizlik yapılması çok önemlidir. Yüzeylerde bulunan tozun içinde zararlı kirleticiler vardır. Kapalı ortamlarda kaldığımız

Daha fazlası için »

İLETİŞİM FORMU