SSS

Sıkça Sorulan Sorular

İŞLETMEME KURULABİLİR Mİ?

Elbette. MERVAKS Merkezi vakum sistemi tüm işletmelere kurulabilir, böylelikle enerji sarfiyatınızı azaltabilir, verimliliğinizi artırabilirsiniz.

Tabbiki, özel ayırıcılar ile vakumlanan malzeme geri kazanılabilir. Detay için lütfen linki tıklayınız.

Evet. Önemli olan sıvıların ardından katı maddelerin de aynı boru içinde dolaşarak boru içinde sıvılarla birlikte karıştığında kabuklanma ve çökelmelere yol açmasını önlemektir.

Sıvıları emmek için iki çözüm vardır.

  1. Nadiren yapılan küçük miktardaki (birkaç litre) sıvı vakumlamalarında ideal çözüm mobil ayırıcı kullanmaktır. Bu işlem sırasında, temizlik hortumu ayırıcıya takılır, ayırıcının hortumu da vakum prizine. Böylelikle vakumlanan sıvı ayrıcı içinde kalır vakum hattına gönderilmez.
  2. Büyük miktarlarda ve sık sık yapılan sıvı vakumlamalarında, sıvılar için ayrı bir vakum hattı, ayrı vakum prizi ve ayrı bir otomatik tahliye sistemine sahip ayırıcı uygulanması tavsiye edilir. Böylelikle aynı vakum ünitesi ile katı atıklar farklı bir hattan sıvı atıklar farklı bir hattan vakumlanır.

Evet emiş gücünü ayarlamak mümkün. Vakum ünitesi üzerindeki dijital ekrandan sistem çalışırken dahi emiş gücü ayarlanabilir.

Merkezi vakum ünitesi üzerindeki dijital ekrana bağlı akıllı bilgisayar hem eş zamanlı kullanıcı sayısı değiştiğinde hem de aksesuar değişimlerinde emiş

gücünü sabit tutmayı sağlar. Böylelikle min. enerji sarfiyatı ile maximum verimlilik sağlanır.

Sistemin vakum hattı doğru projelendirdiğinde ve vakum ünitesi doğru seçildiğinde neredeyse her yere uygulanabilir.

Uygulama öncesi aşağıdaki hususlara dikkat edilir;

  • Vakumlanacak malzemenin niteliği (özgül ağırlık, atıkların boyutu ve şekli gibi)
  • Dikey vakum hatlarında, vakumun yerçekimine doğru mu? yerçekimine karşı mı? hareket ettiği,
  • Vakum hattındaki max. Uzunluk (kritik hat uzunluğu)
  • Eş zamanlı kullanıcı sayısı

Yukarıdaki hususlar değerlendirilerek, vakum yapılacak nokta sayısı, kullanılacak boru çapı ve merkezi vakum ünitesi seçimi yapılarak sistem oluşturulur.

BAŞKA SORULARINIZ VAR MI?

BİZE ULAŞIN

Uzmanlarımız size yardımcı olmaya hazır

MERVAKS

Bugün halen, ülkemizdeki birçok büyük inşaat firmasının çözüm ortaklığını yürüten firmamız, Uluslararası ortakları ile ve ürün, satış, uygulama ve teknik servis hizmetleri konusunda dünyanın sayılı AVRUPA’nın en büyük Merkezi Süpürge Sistemleri firmalarındandır.

İLETİŞİM FORMU


İLETİŞİM FORMU