Sağlık Tesisleri

Hastaneler, ameliyathaneler, klinikler ve huzurevleri hijyenik bir şekilde temizlenmelidir.

MERVAKS merkezi vakum sistemi; hastaneler, ameliyathaneler, klinikler ve huzurevleri için bir standarttır. Hijyenin tanımıdır. 

Sistem; temizlik sırasında ortamda bulunan akarlar, alerjenler ve kirleticiler gibi mikro tozları uzaklaştırarak bina dışına atabilen tek süpürgedir.
Sağlık Tesisleri Bunner

İçindekiler

Sağlık tesislerine ayrılmış bu bölümde, dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır; birkaç dakikanızı ayırmak, bu hassas ortamlarda hava kalitesini ve temizliği iyileştirmenize yardımcı olabilir:

Sağlık-Tesisleri-1

TEMİZ HAVA SAĞLAR

Ortamdaki hava kalınlaşarak toz haline gelir. Tozlar, mikropların da içinde toplandığı bir atığa dönüşür. Mikropların da içinde olduğu bu atıklar bakteri yüküyle birlikte enfeksiyonların yayılmasına etki edebilir.

Ortamdaki tozların uzaklaştırılarak havanın temiz hale getirilmesi gerekir.

 

Sağlık-Tesisleri-2

AKAR VE ALERJEN İÇERMEZ

Sistem, çektiği toz ve partikülleri vakum hattı vasıtası ile ortamdan uzaklaştırır. Bu sayede, mobilya, yataklar ve nevresimler gibi hastane ortamında hijyenik olmasını istediğimiz her şeyi; akarlar, tozlar ve alerjenler olmadan derinlemesine temizler.

MERVAKS merkezi vakum sistemi; vakumlanan havayı tekrar sirküle etmez. Hijyenik ve saniter şartlara uyulması gereken ortamlar için idealdir.

TERCİH SEBEPLERİ

MERVAKS merkezi vakum sistemini işletmenize uygulamak için 10 iyi tercih sebebi;

1. SAĞLIKLIDIR

MERVAKS Merkezi vakum sisteminde ağır hava bir egzoz kanalı vasıtasıyla yapı dışına verilir. Geleneksel süpürgelerle kıyaslandığında filtrelenemeyen küçük parçacıklar ortam içine değil, ortam dışına atılmış olur.

2. SANİTASYON SAĞLAR

Sağlık kuruluşlarında çevre hijyeni büyük önem taşımaktadır.

MERVAKS Merkezi vakum sistemi kiri bir yüzeyden mekanik olarak uzaklaştırır. Böylece hastaların sağlığına zarar veren, polen,  akarlarlar, alerjenler ve mikro tozlar ortadan kaldırılmış olur.

3. GÜVENLİDİR

Operatörün elinde elektrikle temas etmesi muhtemel herhangi ürün bulunmaz,sadece temizlik hortumu ve aksesuarları bulunur.

Hortumun takıldığı vakum prizleri ise 12 Volt düşük gerilimle çalıştığı için operatöre ve bu prizleri oyuncak olarak görecek çocuklara zarar vermez. Sistem kesinlikler güvenlidir.

4. SESSİZDİR

Vakum ünitesi yaşam mahallinden uzakta bir teknik odaya yerleştirildiği için temizlik sırasında herhangi bir ses duyulmaz ve hastalar rahatsız olmaz.

5. TEMİZ HAVA SAĞLAR

MERVAKS Merkezi vakum sistemi, odaların derinlemesine temizlenmesine katkı sunarak havanın daha hafif olmasını sağlar ve misafirlerin konaklaması için daha konforlu bir ortam yaratır.

6. DAYANIKLIDIR

Vakum ünitesinin motorları yoğun çalışmalarda bile bakım gerektirmez, sürekli (7/24) çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Motorlara yılda bir defa (2-3 saati geçmeyen ) bakım yapılması yeterlidir.

7. UZAKTAN KONTROL VE BAKIM YAPILABİLİR.

Master Control yazılımı sayesinde uzaktan teşhis analizi yapmak mümkündür, bu da hangi bakımların gerekli olabileceğini önceden belirlemeyi mümkün kılar ve müdahale sürelerini kısaltır.

8. MERKEZİ TOPLAMA YAPILIR

MERVAKS Merkezi vakum sistemi işletmenizde sadece hortum ve aksesuarları kullanarak temizlik yapmanıza olanak sağlar. Vakumlanan kir tek bir toz haznesinde toplanır. Haznenin tek olması bakımın da hızlı olmasını sağlar.

9. EKONOMİKTİR

Sistemin hafifliği, yüksek vakum gücü ve pratikliği, çalışma sürelerini önemli ölçüde azaltır. Temizlik maliyetleri optimize edilir. Mikro tozların dışarıya atılması sayesinde ortamlar uzun süre temiz kalır.

10. RAHATTIR

Temizlik, tozun sistematik ve sürekli olarak uzaklaştırılmasına yönelik olmalıdır. 

Temizlik için sadece hortumlarının kullanılması binaya zarar vermez ve hastaları rahatsız etmez. Her an temizlik yapabilme imkanı sağlar.

SON HABERLER:

İLETİŞİM FORMU