Kuaför ve Güzellik Salonları

Kuaförler ve güzellik salonları vücudun yenilenmesi için gerekli alanlardır. Ancak, bu alanlarda geçirilen zaman toz nedeni ile kabusa dönüşmemelidir.

MERVAKS Merkezi vakum sistemi, mükemmel temiz alan yaratır, tozun tehlikeli etkisini azaltır, müşterilerin ve personelin sağlığını korur.

 

 

1-Kuaför-ve-Güzellik-Merkezi

İçindekiler

Kuaförler ve güzellik  salonlarına ayrılmış bu bölümde, dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır;
incelemek için birkaç dakika ayırmak, ortamların  hava, iş ve temizlik kalitesini iyileştirmeye yardımcı olabilir :

KOLTUKLAR VE BAŞLIKLAR TEMİZLENEBİLİR

Koltuklar ve başlıklar, epitel artıkları ve saçları biriktirirler. Her müşteriden sonra vakumla iyice temizlenmelidir.

ZIMPARA TOZLARI BERTARAF EDİLİR

Tırnak işleme masasına monte edilen vakum prizi kullanılarak, zımpara sırasında oluşan ince toz bertaraf edilebilir.

Saçları süpürmek kolay bir iş değildir. Saçlar,geleneksel tekerlekli süpürgelerin filtrelerinde birikerek güç kaybına neden olurlar, sürekli bakım gerektirir.

Merkezi vakum sistemindeki siklon ayırıcılar sayesinde güç kaybı yaşanmaz ve bakım sıfırlanır.

PRESTİJ KATAR

Gün boyu müşterilerle ilgilenildiği kadar, salonun temizliğiyle de ilgilenilmelidir. İki kesim arasında, kalıntı bırakmadan yerler ve çevre süpürülmelidir.

Saçlarda şekillendime tamamlandıktan sonra, merkezi vakum sisteminin hafif hortumu ile 60 saniyeden daha kısa bir sürede temizlik yapılabilir, temizlik işi kolaylaşır. Böylece sıradaki müşteri beklemek durumunda kalmaz. Salonun temizliği ve müşterinin zamanına verdiğiniz değer nedeni ile prestijiniz de artar. 

 

ALETLERİN UV IŞINLARINA HAZIRLANMASI

Makaslar  ve taraklar, UV sterilizasyonu öncesi için vakum ile temizlenebilir.

MASAJ MASALARININ TEMİZLİĞİ

Masaj masaları ve aletlerinde kirletici maddelerin bulunması cilt enfeksiyonlarına neden olabilir. Bu kirleticiler esas olarak toz içinde gizlenirler. Tozların her seans öncesi ve sonrasında vakumla temizlenmesi önemlidir.

 

TERCİH SEBEPLERİ

MERVAKS Merkezi vakum sistemini işletmenize uygulamak için 9 iyi tercih sebebi

1. HAVA KALİTESİNİ ARTIRIR

MERVAKS Merkezi vakum sistemi, ortamı derinlemesine ve kapsamlı bir şekilde temizleyerek, havanın daha hafif olmasını sağlar ve müşteriler için konforlu bir ortam yaratır.

2. TOZU UZAKLAŞTIRIR, TEMAS KAYNAKLI HASTALIKLARI ÖNLER

Geleneksel tekerlekli elektrik süpürgelerinden farklı olarak, filtrelenemeyen küçük parçacıklar, temizlenen alana geri verilmez, egzoz kanalı vasıtası ile atmosfere aktarılır

3.İNCE TOZ FİLTREYE ZARAR VERMEZ

Siklonik filtreleme sayesinde ince tozlar filtreyi engellemez. Sistemin yüksek vakum gücünden asla taviz verilmez.

4. RAHATTIR, HER HERE ULAŞIR

Temizlik, tozun sistematik ve sürekli olarak uzaklaştırılmasına yönelik olmalıdır. 

Temizlik için sadece hortumlarının kullanılması tesise zarar vermez ve müşterileri rahatsız etmez. Her an temizlik yapabilme imkanı sağlar.

5. GÜVENLİDİR

Operatörün elinde elektrikle temas etmesi muhtemel herhangi ürün bulunmaz,sadece temizlik hortumu ve aksesuarları bulunur.

Hortumun takıldığı vakum prizleri ise 12 Volt düşük gerilimle çalıştığı için operatöre ve meraklı çocuklara zarar vermez. Sistem kesinlikle güvenlidir.

6. DAYANIKLIDIR

Vakum ünitesinin motorları yoğun çalışmalarda bile bakım gerektirmez, sürekli (7/24) çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Motorlara yılda bir defa (2-3 saati geçmeyen ) bakım yapılması yeterlidir.

7. UZAKTAN KONTROL VE BAKIM YAPILABİLİR

Master Control yazılımı sayesinde uzaktan teşhis analizi yapmak mümkündür, bu da hangi bakımların gerekli olabileceğini önceden belirlemeyi mümkün kılar ve müdahale sürelerini kısaltır.

8. MERKEZİ TOPLAMA YAPILIR

MERVAKS Merkezi vakum sistemi   sadece hortum ve aksesuarları kullanarak temizlik yapmanıza ve iş tezgahlardan direkt vakum yapmanıza olanak sağlar.

Vakumlanan kir tek bir toz haznesinde toplanır. Haznenin tek olması bakımın da hızlı olmasını sağlar.

9.EKONOMİKTİR

Sistemin hafifliği, yüksek vakum gücü ve pratikliği, çalışma sürelerini önemli ölçüde azaltır. Temizlik maliyetleri optimize edilir. Mikro tozların dışarıya atılması sayesinde ortamlar uzun süre temiz kalır.

SON HABERLER:

Diş Laboratuvarı

Yüksek Alan Temizliği Daha Kolay

Klasik “Riskli” yüksek alan temizliği Klasik yüksek alan temizliğinde, merdiven,forklift yada vinç ile yükselerek temizlenecek alan ulaşılıyor. Bu şekilde yapılan temizlikte daha fazla personel kullanılıyor,

DEVAMINI OKU

İLETİŞİM FORMU