Merkezi Vakum Sistemlerinde Uygulama Alanları

Merkezi Vakum Sistem; konut, iş merkezi, öğrenci yurdu, otel, hastane, okul, sinema, cami, spor salonu, kuaför, depo, oto yıkama, oto servis istasyonu, laboratuvar, veteriner kliniği, gemi ve fabrika gibi yapılarda temizlik için ideal bir çözümdür. Sistem; toz, kir ve dökülmüş sıvı gibi ortamı kirleten çeşitli atıkların vakumlanarak temizlenmesini sağlar. Geleneksel vakumlu süpürgelere göre daha verimlidir ve sessiz temizlik imkânı sunar.

Merkezi vakum sistemin avantajları şunlardır:

  • Verimlidir: Merkezi vakum sistemi, geleneksel süpürgeler göre daha verimlidir. Sistem ile % 30 daha hızlı temizlik yapılır ve % 30 daha az enerji sarf edilir.

  • Güçlüdür: Merkezi vakum sistemi; geleneksel vakumlu süpürgelere oranla 3-4 kat daha fazla emiş gücüne sahiptir. Bu sayede hızlı ve etkin temizlik yapılır.

  • İnce Tozları Uzaklaştırır: Merkezi vakum sistemi; vakumladığı toz, kir ve atıkları vakum hatları vasıtası ile vakum ünitesine ulaştırır. Vakum ünitesi üzerinde filtre ettikten sonra ağır havayı atmosfere verir. Temizlik yapılan alana toz yayılmadığı için daha etkin temizlik yapılmış olur.

  • Sessiz çalışır: Merkezi vakum sisteminin vakum ünitesi, yaşam mahallinden uzak bir teknik odaya kurulu olduğu için temizlik yapılan alanda sadece vakumun hışırtısı duyulur.

  • Güvenlidir: Merkezi vakum sistemi, iş ve işçi güvenliğini artırır. Çalışanların vakum makinelerini taşıması gerekmediği için, yaralanma riskini azalır. Ayrıca, kapalı alanlarda toz nedeni ile oluşabilecek yangın riskini de düşürür.

  • Rahattır: Merkezi vakum sistemi; temizlik işçilerinin ve operatörlerin işlerini kolaylaştırır. Temizlik ve üretim sürecini daha rahat ve verimli hale getirir.

  • Çoklu Kullanım Yapılabilir: Merkezi vakum sistemi; kullanılan ürüne göre değişmekle birlikte birden fazla kişi tarafından eş zamanlı kullanılabilir. Örneğin 5,5 kw motora sahip bir sistemi 3-4 kişi eş zamanlı kullanabilir.

Residence ve Toplu Konutlar

Üçüncü bin yıla girdiğimiz bugünlerde sadece tasarım ile fark yaratmayı  düşünmek eksik bir yaklaşımdır. Binalar dikey, yüksek, farklı şekiller ve rafine estetik malzemelerle inşaa edilmektedir.

Halbuki , yaşadığımız ortamların içindeki ,bakteri,mayt, virüsler ve diğer patojenlerin çoğalmaması için havanın kalitesi artırılmalıdır.

Hava kalitesini etkileyen en önemli unsur temizliktir. Bunun için odaların günlük temizliği için kalıcı sistem düşünülmelidir.

MERVAKS Merkezi vakum sistemi; temizlik sırasında ortamda bulunan akarlar, alerjenler ve kirleticiler gibi mikro tozları uzaklaştırarak bina dışına atabilen tek süpürgedir

Plaza ve İş Merkezleri​

Temiz, sağlıklı, kirleticilerden arınmış ortamlarda çalışmak bir haktır.

Ofislerdeki hava kalitesinin iyileştirilmesi,  çalışanların sağlığına zarar veren kirleticileri engelleyerek olabilir. Bu da ancak işyerlerinin uygun şekilde temizlenmesi sağlanarak yapılır.

Optimum hava kalitesini sağlamak için, odaların derin bir şekilde vakumlanması ve vakumlama işlemi sırasında emilen mikro tozun binanın dışına atılması ile olur.

Öğrenci Yurtları

Öğrenci yurtlarında, oda ve koridor temizliği yapılırken, komşu odaları ve öğrencileri rahatsız etmeden hızlı ve etkin temizlik yapmak önemlidir.

MERVAKS Merkezi vakum sistemi, temizlikten daha fazlasıdır. Alerjenleri ve patojenleri ortadan kaldırır, gürültü çıkarmaz aynı anda binanın birçok alanında kullanılabilir.
Resim aynı kalıyor

Sağlık Tesisleri

Hastaneler, ameliyathaneler, klinikler ve huzurevleri hijyenik bir şekilde temizlenmelidir.

MERVAKS merkezi vakum sistemi; hastaneler, ameliyathaneler, klinikler ve huzurevleri için bir standarttır. Hijyenin tanımıdır. 

Sistem; temizlik sırasında ortamda bulunan akarlar, alerjenler ve kirleticiler gibi mikro tozları uzaklaştırarak bina dışına atabilen tek süpürgedir.

Eğitim Tesisleri

Sağlıklı yaşamanın yaşı yoktur. Okullar, kreşler, anaokulları ve üniversiteler sık öğrenci akışı nedeniyle hassas tesisler olarak kabul edilir.

Bu nedenle tozla taşınan patojenleri sınırlamak için düzenli ve önleyici önlemler almak gerekir. Soluduğumuz hava kalitesini yükseltmeye odaklanmak, güvenli okulları tasarlamak için ana adımdır.

Merkezi Vakum Sisteminde Uygulama Alanları

Oteller ve Turizm Tesisleri

Konaklama tesislerindeki misafir değişimlerinde, komşu odaları rahatsız etmeden hızlı bir şekilde temizlik yapmak önemlidir.

MERVAKS Merkezi vakum sistemi, temizlikten daha fazlasıdır. Alerjenleri ve patojenleri  ortadan kaldırır, aynı anda binanın birçok alanında kullanılabilir. 

Kamuya Açık Alanlar

Temiz, sağlıklı, kirleticilerden arınmış ortamlarda yaşamak bir haktır.

Temizlik, insan akışının fazla olduğu alanlarda hayati bir rol oynar. Temizliği doğru şekilde yapmak kirleticileri ve kimyasal temizleyicilerin kullanımını azaltır.

İbadethaneler

İbadethaneler

İbadethanelerde Mervaks Profesyonel Vakum Sistemleri: Temizliğin ve Rahatlığın Yeni Standardı

İbadethaneler, manevi değeri yüksek olan mekanlar olup, sık sık ziyaretçiler tarafından kullanılmaktadır. Bu nedenle, ibadethanelerin temizlik ve hijyen standartlarına uygun şekilde korunması büyük önem taşır. MERVAKS Merkezi Vakum Sistemi ibadethanelerde temizlik ve bakım işlemlerini daha etkili ve verimli hale getirerek, ziyaretçilerin konforunu ve ibadet deneyimini artırmayı amaçlar.

Spor Salonları ve Yüzme Havuzları

Spor salonları ve yüzme havuzlarının soyunma odaları gibi ortak alanları, uygun şekilde temizlenmez ve sterilize edilmezse, sporcular için ciddi bir güvenlik sorunu olabilir.

Sporculara temiz ve sağlıklı bir ortam sağlamak, aktivitenin başarısına katkıda bulunur.

Kuaför ve Güzellik Salonları

Kuaförler ve güzellik salonları vücudun yenilenmesi için gerekli alanlardır. Ancak, bu alanlarda geçirilen zaman toz nedeni ile kabusa dönüşmemelidir.

MERVAKS Merkezi vakum sistemi, mükemmel temiz alan yaratır, tozun tehlikeli etkisini azaltır, müşterilerin ve personelin sağlığını korur.

Üretim Tesisleri

Üretim tesislerindeki iş süreçleri, kaçınılmaz olarak toz ve atık maddelerin oluşmasına yol açar. Bu toz ve atık maddeler uygun bir şekilde uzaklaştırılmadığı takdirde operatörlerin sağlığını, üretkenliğini ve ürünlerin kalitesini olumsuz yönde etkiler.

MERVAKS Merkezi vakum sistemi toz ve atık maddelerin ortamdan uzaklaştırılmasına ve çalışma ortamının sağlıklı kalmasına katkı sunar.

Gıda Tesisleri

Gıda tesislerinde hijyen esastır,  hijyenik temizlik için özel sistemler gerekir.  MERVAKS Merkezi vakum sistemi; maximum temizliği her durumda hızlı ve kolay bir şekilde sağlayabilir .

MERVAKS Merkezi vakum sistemi sayesinde unlar, sıcak fırınlar ve kırıntılar artık sorun olmayacaktır.

Metal Endüstrisi

Metaller ve mekanik yapılarla çalışmak, sürekli miktarda atık üretmek anlamına gelir.

Bu atıklar düzensiz olur ve çalışma güvenliğini etkiler. Ancak, ekonomi ve sürdürülebilirlik açısından bir değeri temsil eder.

MERVAKS Merkezi vakum sistemi; çevrenin temiz tutulmasının yanısıra atıkların da toplanmasını sağlayarak ekonomiye katkı sunar.

İnşaatlar

İnşaat sektörü ultra ince toz ve tehlikeli malzemelerden oluşur. Bu malzemelerin temizlenmesi zor ve zahmetlidir.


MERVAKS Merkezi vakum sistemi sizin için bu zor görevi başarı ile yerine getirir. Atık malzemeyi iş yerinde bırakmadan güvenli bir şekilde taşır, merkezi bir noktada toplar.

Toplanan malzemeler bertaraf edilebilir veya geri dönüşümde kullanılabilir.

Depolar

Lojistik depoları, mal piyasası için hayati merkezlerdir.

Depolardaki ana risk tozdur. Öyleki depolanan malları bozar, forkliftleri arızalandırır,  depo çalışanlarının sağlığını teklikeye atar.  Bu risk, MERVAKS Merkezi vakum sistemiyle sınırlandırılabilir.

Oto Servis İstasyonları

Araba ve kamyonlarla çalışırken sorun sadece toz değildir. Araç bakımı ve kaporta onarımları sırasında temas edilen tehlikeli maddeler, personel ve işyeri güvenliği açısından önemlidir.

Oto Yıkamalar

Oto yıkama istasyonlarında, araç temizliği yapılırken, temizlik sırasında araca zarar verilmemesi, araç içindeki tozun ortama dağıtılmadan vakumlanması, vakumlama işleminin pratik ve hızlı bir şekilde yapılması önemlidir.

MERVAKS Merkezi vakum sistemi, temizlikten daha fazlasıdır. Araç içi ve paspasları temizlenirken ortada sadece hortum ve aksesuarlar bulunur, vakum yapan ana ünite uzakta teknik bir odaya monte edilmiştir. Temizlik sırasında çekilen toz ve partiküller, egzoz kanalı vasıtası ile ortamdan uzaklaştırılır. Vakum gücü yüksek, kullanımı kolay ve pratiktir.

Diş Laboratuvarları

Alçı gibi ekstra ince tozlarla çalışılan yerlerde, MERVAKS Merkezi vakum sistemi kullanması temizliğin daha iyi olmasını sağlar.

Temizlik için sadece hafif bir hortum kullanıyor olmak, her alana sistemin entegre edilebilmesi ve toz toplama haznesinin büyük olması temizliğe ayrılan zamandan tasarruf ettirecektir.

Veteriner Klinikleri

Veteriner kliniklerinde, hayvanların ve sahiplerinin sağlığının korunması için hiyjenik bir ortamın oluşturulması önemlidir.

MERVAKS Merkezi vakum sistemi ile bekleme salonundan, hayvan muayenesi ve ameliyatları için kullanılan odalara kadar maksimum temizlik ve hijyen sağlanabilir. 


Gemiler

Yolcu ve taşımacılık gemileri, büyük insan yoğunluğuna sahip mekanlar olup, hem yolcuların hem de mürettebatın rahatlığı ve sağlığı için yüksek temizlik standartlarını korumak hayati önem taşır.

MERVAKS Merkezi Vakum Sistemleri, gemilerde temizlik operasyonlarını daha etkili, konforlu ve hijyenik hale getirerek, yolculuk deneyimini en üst seviyeye çıkarmayı hedefler.

İLETİŞİM FORMU