Gıda Tesisleri

Gıda tesislerinde hijyen esastır,  hijyenik temizlik için özel sistemler gerekir.  MERVAKS Merkezi vakum sistemi; maximum temizliği her durumda hızlı ve kolay bir şekilde sağlayabilir .

MERVAKS Merkezi vakum sistemi sayesinde unlar, sıcak fırınlar ve kırıntılar artık sorun olmayacaktır.

 

Gıda-Endüstrisi

İçindekiler

Gıda endüstrisine ayrılmış bu bölümde bilinmesi gereken birçok husus vardır. İncelemek için birkaç dakikanızı ayırmanız iş ve üretim faaliyetlerini geliştirmenize yardımcı olacaktır.

STRATEJİK NOKTALAR SEÇİLİR

Ulaşılması zor yerlerde büyük kullanım kolaylığı sağlar.

Geleneksel tekerlekli vakum makinelerinden farklı olarak temizlik sırasında sadece  hortum ve aksesuarların kullanılması her yere ulaşmanızı sağlar.

ÜRETİME DESTEK OLUR

Üretim döngüsünü durdurmadan doğrudan makinelerden  vakum yapılabilir.

Sistem, operatör sayısı ve üretim gereksinimlerine göre tasarlanır ve projelendirilir.

TERCİH SEBEPLERİ

MERVAKS merkezi vakum sistemini işletmenize uygulamak için 11 iyi tercih sebebi;

1.HİJYENİKTİR

MERVAKS Merkezi vakum sistemi ile emilen hava tekrar geri sirküle etmediğinden ve zararlı mikro tozları dışarıya attığından, gıda işletmelerinin gereği olan  maksimum hijyen ve temizliği sağlayabilirsiniz.

2.HACCP’YE UYGUNDUR

Gıda ile çalışırken herhangi bir kontaminasyonu önlemek ve çevreyi sterilize etmek esastır.

MERVAKS Merkezi vakum sistemi ile gıda işleme aşamalarında gıda ürünlerini kirletmeden vakumlamak mümkündür.

3.PRATİKTİR

Ulaşılması zor yerler veya doğrudan üretim hatları için büyük kullanım kolaylığı sağlar.

Esnek hortumu sayesinde geleneksel tekerlekli elektrikli süpürgelerin aksine her yere ulaşılabilir ve dar alanların temizliği sorun olmaktan çıkar.

4. ZAMAN TASARRUFU SAĞLAR

Merkezi vakum sistemi sayesinde temizlik için iş döngülerini durdurmak zorunda kalmazsınız.

Çalışma sürelerini optimize eder ve personel maliyetlerini rasyonel seviyelere çeker.

5. GÜVENLİDİR

Operatörün elinde elektrikle temas etmesi muhtemel herhangi ürün bulunmaz,sadece temizlik hortumu ve aksesuarları bulunur.

Hortumun takıldığı vakum prizleri ise 12 Volt düşük gerilimle çalıştığı için operatöre ve bu prizleri oyuncak olarak görecek çocuklara zarar vermez. Sistem kesinlikler güvenlidir.

6. UZAKTAN KONTROL VE BAKIM YAPILABİLİR

Master Control yazılımı sayesinde uzaktan teşhis analizi yapmak mümkündür, bu da hangi bakımların gerekli olabileceğini önceden belirlemeyi mümkün kılar ve müdahale sürelerini kısaltır.

7. VAKUM GÜCÜ AYARLANABİLİR

Endüstriyel motorlar, tüm kullanım koşullarında olağanüstü vakum gücü sunar. İnvertör ile vakum gücü akıllıca yönetilebilir.

MERVAKS Merkezi vakum  sistemi daha fazla verimlilik ve güvenlik sağlar.

8. KATI VE SIVALAR VAKUMLANABİLİR

MERVAKS Merkezi vakum sistemi ile katı ve sıvıları vakumlamak mümkündür.

Emilen sıvıların üretim döngülerine uygun yerlere tahliyesi için Auto Jet Turbix seperatör monte edilebilir.

9. DAYANIKLIDIR

Vakum ünitesinin motorları yoğun çalışmalarda bile bakım gerektirmez, sürekli (7/24) çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Motorlara yılda bir defa (2-3 saati geçmeyen ) bakım yapılması yeterlidir.

10. MERKEZİ TOPLAMA YAPILIR

MERVAKS Merkezi vakum sistemi işletmenizde sadece hortum ve aksesuarları kullanarak temizlik yapmanıza olanak sağlar. Vakumlanan kir tek bir toz haznesinde toplanır. Haznenin tek olması bakımın da hızlı olmasını sağlar.

11. EKONOMİKTİR

Sistemin hafifliği, yüksek vakum gücü ve pratikliği, çalışma sürelerini önemli ölçüde azaltır. Temizlik maliyetleri optimize edilir. Mikro tozların dışarıya atılması sayesinde ortamlar uzun süre temiz kalır.

SON HABERLER:

Gıda Tesisleri

Sıcak Fırınların Temizlenmesi

Fırınların soğumasını beklemeye gerek yoktur. Yalıtımlı temizlik seti sayesinde fırınlar sıcakken de temizlik yapılabilir. Böylece iki üretim arasında beklemeye gerek kalmaz. Operatör fırın sıcakken de

DEVAMINI OKU
Gıda Tesisleri

Vakumlanan Ürünlerin Geri Kazanımı​

Vakumlanan malzemenin ayrılması veya geri kazanılması gerekiyorsa, müşterinin ihtiyacına göre özel hatlar yapılarak ayrıştırma veya geri kazanım yapılabilir. Özel Ayırıcılar SISTEMAIR’in özel endüstriyel ayırıcıları ile  

DEVAMINI OKU
Gıda Tesisleri

Sıcak Fırınların Temizlenmesi

Fırınların soğumasını beklemeye gerek yoktur. Yalıtımlı temizlik seti sayesinde fırınlar sıcakken de temizlik yapılabilir. Böylece iki üretim arasında beklemeye gerek kalmaz. Operatör fırın sıcakken de

DEVAMINI OKU
Gıda Tesisleri

Güvenli Ortamlar

Un tozunun doğrudan ve anında vakumlanması ortama dağılmasını engeller ve operatörlerin kayma riskini azaltır. Vakumlama işlemi sadece ince toz için değil, kaba ve düzensiz atıklar

DEVAMINI OKU
Depolar

Başüstü Alan Temizliği Daha Kolay

Klasik “Riskli” başüstü alan temizliği Klasik başüstü alan temizliğinde, merdiven,forklift yada vinç ile yükselerek temizlenecek alan ulaşılıyor. Bu şekilde yapılan temizlikte daha fazla personel kullanılıyor,

DEVAMINI OKU

İLETİŞİM FORMU