Özel Klinikler

Özel klinikler hızlı hasta sirkülasyonu olan sağlık tesisleridir. Farklı semptomoloji ve potansiyel enfeksiyon riski yüksektir. Genel pratisyenlerden, uzmanlara tüm çalışanlar risk altındadır. 

Virüs, bakteri ve patojenlerin etkisiz hale getirilmesi için dezenfektan ve kimyasal maddeler kullanılır. Bu maddeler yardımcılara emanet edilirse hafif kirli yerlerdeki tozun da taşınmasına sebep olacağı göz ardı edilmemelidir.

Özel klinikler, sağlığımız için zararlı olan patojenlerin ve kirleticilerin riskinden kaçınmak için tozun alınmasının gerekli olduğu hassas ortamlar olarak kabul edilir . Temizlik, tozu hareket ettirmeden yapılmalıdır. Sağlıklı bir ortam sağlamak için bu temizlik işlemleri günlük olarak yapılmalıdır.

MERVAKS Merkezi vakum sistemi, iç ortamda hava kalitesini sağlamak, hastaların ve personelin güvenliğini korumak için mevzuatın getirdiği gereksinimleri karşılar. Sistem; entegre olacağı yapının kendine özgü özelliklerine göre tasarlanır ve projelendirilir.  Bu sayede eşsiz bir koruma sağlar.

Akarları, alerjenleri, kirleticileri ve mikro tozları ortamdan dışarı uzaklaştırarak, hijyeni sağlayan tek süpürge MERVAKS merkezi vakum sistemidir.

TEMİZ VE GÜVENLİ ORTAMLAR

Zararlı kirleticiler tozların içinde toplanır. Bizler de bu zehirli tozlarla temas ederiz.  

Günümüz hastane temizliğini bir durup düşünürsek;  temizlikle su ve dezenfektan kullanıldığını görürüz. Ancak; sanitasyon için eksik bir temel nokta olduğu da görülür. Sanitasyon için; yüzeylere uygulama yapmadan önce tozları yüzeyden uzaklaştırmak gerekir. Ancak yüzeyleri temizlerken tozun da ortama dağılmaması önemlidir. 

Sağlık personeli ve hastalarının temiz, sağlıklı ve konforlu kalabilmeleri için ortamı ancak bu şekilde hazırlayabiliriz.

AMELİYAT İÇİN HİJYEN ÖNEMLİDİR

Mobilya ve yataklar; akarlar ve alerjenler olmadan derinlemesine temizlenir.

SANİTASYON SAĞLAR

Sistemin pratikliği, halk sağlığı koşullarına uygundur. Yatak başlarına kadar hassas noktaların temizliğini pratik kılar, sanitasyonu sağlar.

SESSİZDİR

Vakum ünitesi yaşam mahallinden uzakta bir teknik odaya yerleştirildiği için temizlik sırasında herhangi bir ses duyulmaz ve  hastalar rahatsız olmaz.

GELENEKSEL ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER UYGUN DEĞİLDİR

Geleneksel taşınabilir elektrikli süpürgeler, doğası gereği bir kısım tozu ortama yaydığından klinik temizliği için uygun değildir. Bu tür ekipmanlar, özellikle solunum yolu hastalıklarından muzdarip olanlar için zararlıdır.

ULUSLARARASI MEVZUATA UYGUN

Uluslararası yönetmelikler aşağıdaki durumlarda temizlik sırasında tozun kaldırılmasına izin vermez.

  • SAĞLIK TESİSLERİNDE

  • GIDALARIN MARUZ KALDIĞI TİCARİ İŞLETMELERDE

SON HABERLER:

Diş Laboratuvarı

Yüksek Alan Temizliği Daha Kolay

Klasik “Riskli” yüksek alan temizliği Klasik yüksek alan temizliğinde, merdiven,forklift yada vinç ile yükselerek temizlenecek alan ulaşılıyor. Bu şekilde yapılan temizlikte daha fazla personel kullanılıyor,

DEVAMINI OKU
Sağlık Tesisleri

Özel Klinikler

Hızlı hasta sirkülasyonu olan sağlık tesislerde farklı semptomoloji ve potansiyel enfeksiyon riski yüksektir. Genel pratisyenlerden uzmanlara tüm çalışanlar risk altındadır.  Virüs, bakteri ve patojenlerin etkisiz

DEVAMINI OKU
Sağlık Tesisleri

Huzur Evleri

Huzurevlerinde,  konukların ve onlarla ilgilenen personellerin sağlığının korunması için iyi bir temizlik yapılması çok önemlidir. Yüzeylerde bulunan tozun içinde zararlı kirleticiler vardır. Kapalı ortamlarda kaldığımız

DEVAMINI OKU
Sağlık Tesisleri

Hastaneler

Hastanelerde; sağlık çalışanlarının iş kalitesinin artırılması gerekir. Bu nedenle temizlik ve sanitasyon işlemlerinde uygun ekiplmanlar kullanılarak mikroorganizmaların yayılma olasılığı azaltılmalıdır. Hastanelerde temizleme prosedürleri; yüzey kontaminasyonunu

DEVAMINI OKU

İLETİŞİM FORMU