İnşaatlar

İnşaat sektörü ultra ince toz ve tehlikeli malzemelerden oluşur. Bu malzemelerin temizlenmesi zor ve zahmetlidir.


MERVAKS Merkezi vakum sistemi sizin için bu zor görevi başarı ile yerine getirir. Atık malzemeyi iş yerinde bırakmadan güvenli bir şekilde taşır, merkezi bir noktada toplar.

Toplanan malzemeler bertaraf edilebilir veya geri dönüşümde kullanılabilir.
.

İçindekiler

İnşaat sektörüne ayrılmış bu bölümde, dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır; incelemek için birkaç dakika ayırmak, ortamların hava, iş, temizlik kalitesini iyileştirmenize yardımcı olabilir:

ANTİSTATİK SİSTEM

Topraklama işlemi, merkezi vakum sistemini antistatik hale getirir ve metal gibi riskli atıkların vakumlanmasını sağlar.

TEZGAHLAR İÇİN VAKUM

Çapak tozu ve talaşları temizlemek için iş tezgahları üzerine vakum noktaları entegre edilir.

Çalışma şeklinizde devrim yaratın: Atıkları havaya uçurmayın, hapsedin!

MİKRO TOZLAR VE TUĞLA ATIKLARI

İnşaatlarda bulunan tuğla atıklarına ve mikro tozlara dokunulması tehlikelidir.

Geleneksel tekerlekli elektrikli süpürgeleri,  mikro tozları filtreleyemez, filtreleyenlerde  çok çabuk arızalanır. Dolayısı ile mikro tozlar geleneksel elektrik süpürgeleri ile temizlenemez. Merkezi vakum sistemi ile bu atık ve mikro tozlar rahat bir şekilde temizlenebilir.

 

OTOMATİK TAHLİYE

Vakumlanan malzeme, toplama kamyonlarına otomatik olarak boşaltılır.

AŞINDIRICI MALZEMELER ETKİSİZ KALIR

Vakum hattında çelik borular kullanıldığı için, inşaattan vakumlanan kaba atıklar boruları çizip aşındıramaz.

 

Tercih Sebepleri

MERVAKS Merkezi vakum sistemini işletmenize uygulamak için 10 iyi tercih sebebi

1. HAVA KALİTESİNİ ARTIRIR

MERVAKS Merkezi vakum sistemi, ortamın kapsamlı bir şekilde temizlenmesini sağlayarak çalışanlar için havayı daha temiz ve daha hafif hale getirir. 

2. MİKRO TOZLARI FİLTRE EDER

Geleneksel tekerlekli elektrik süpürgelerinden farklı olarak, filtrelenemeyen küçük parçacıklar, temizlenen alana geri verilmez, egzoz kanalı vasıtası ile atmosfere aktarılır.

 

3. HER YERE UYGULANABİLİR

MERVAKS Merkezi vakum sistemlerinde  sınır yoktur. Sistem modülerdir. Her yapıya ve özel duruma uyarlanmasına olanak sağlar.

 

4. MERKEZİ TOPLAMA YAPILIR

MERVAKS Merkezi vakum sistemi   sadece hortum ve aksesuarları kullanarak temizlik yapmanıza ve iş tezgahlardan direkt vakum yapmanıza olanak sağlar.

Vakumlanan kir tek bir toz haznesinde toplanır. Haznenin tek olması bakımın da hızlı olmasını sağlar.

5. SESSİZDİR

MERVAKS Merkezi vakum sisteminde sadece motorun içinde modül ses üretir. Modül, özel bir teknik odaya kurulduğu için insanlar günlük faaliyetleri sırasında elektrikli süpürgenin gürültüsünden rahatsız olmaz.

6. RAHATTIR

Temizlik, her yere ulaşabilen 9m uzunluğundaki çok hafif bir hortum ile yapıldığı için binaya zarar vermez ve çalışanları rahatsız etmez. Her an temizlik yapabilme imkanı sağlar

7. GÜVENLİDİR

Operatörün elinde elektrikle temas etmesi muhtemel herhangi ürün bulunmaz,sadece temizlik hortumu ve aksesuarları bulunur.

Hortumun takıldığı vakum prizleri ise 12 Volt düşük gerilimle çalıştığı için operatöre zarar vermez. Sistem kesinlikle güvenlidir.

8. DAYANIKLIDIR

Vakum ünitesinin motorları yoğun çalışmalarda bile bakım gerektirmez, sürekli (7/24) çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Motorlara yılda bir defa (2-3 saati geçmeyen ) bakım yapılması yeterlidir.

9. UZAKTAN KONTROL VE BAKIM YAPILABİLİR

Master Control yazılımı sayesinde uzaktan teşhis analizi yapmak mümkündür, bu da hangi bakımların gerekli olabileceğini önceden belirlemeyi mümkün kılar ve müdahale sürelerini kısaltır.

10. EKONOMİKTİR

Sistemin hafifliği, yüksek vakum gücü ve pratikliği, çalışma sürelerini önemli ölçüde azaltır. Temizlik maliyetleri optimize edilir. Mikro tozların dışarıya atılması sayesinde ortamlar uzun süre temiz kalır.

SON HABERLER:

İnşaatlar

İnşaat Sektöründe Atık Malzemelerin Yönetimi

İnce parçacıkların üretim ve operatörler üzerindeki etkisi İnşaat endüstrisinde, kullanılan makine ve aletler, üretim çalışmaları sırasında ince toz boyutuna ulaşan atık üretebilir. Zımparalayıcılar, kazıyıcılar, kesiciler ve

DEVAMINI OKU
Depolar

Başüstü Alan Temizliği Daha Kolay

Klasik “Riskli” başüstü alan temizliği Klasik başüstü alan temizliğinde, merdiven,forklift yada vinç ile yükselerek temizlenecek alan ulaşılıyor. Bu şekilde yapılan temizlikte daha fazla personel kullanılıyor,

DEVAMINI OKU

İLETİŞİM FORMU