Bireysel güvenlik cihazlarının ötesinde operatörlerin korunması

 

 

Cam, cam elyafı ile güçlendirilmiş plastik malzemeler gibi türetilmiş formlarında dahi dayanıklılığı, geçirimsizliği ve hafifliği nedeniyle giderek daha fazla kullanılan bir malzemedir. Üretim sürecinde, üzerine aşındırıcı veya elmas disklerin monte edildiği taşınabilir aletler kullanılır. Bu aletlerin az ya da çok kaba atık, ancak hepsinden önemlisi çok ince toz üretmesi kaçınılmazdır.

Bu sektörde operatörler, tozu soluma veya derileri yoluyla absorbe etme riskiyle karşı karşıyadır. Cam ve cam elyafı, malzemenin kesme, bitirme ve düzeltme işlemleri sırasında ortaya çıkan toz açısından da tehlikelidir.

Bireysel güvenlik cihazları tek başına operatörlerin güvenliği için yeterli değildir. Aynı zamanda, çalışma ortamında oluşan mikro toz ve üretim atıklarını sağlık açısından tehlike oluşturmadan önce etkili bir şekilde vakumlayıp dışarı atabilen  sistemler kullanılması gerekir.

MERVAKS'dan sektöre çözüm

 

 

MERVAKS, hem operatörlerin sağlığını koruyabilecek hem de üretilen atık malzemeleri geri kazanabilecek, verimli ve çok yönlü bir merkezi vakum sistemi uygulama olanağı sunuyor. Sistem çok yönlüdür. Stratejik noktalara konumlandırılan vakum prizleri sayesinde her alanın temizliği hızlı ve kolay yapılabilir. Her büyüklükteki fabrikaya rahatlıkla uygulanabilir.

Böylece zamanında yapılan temizlik sayesinde hava kirliliği azaltılır ve operatörlerin camı işleme sırasında ürettikleri zararlı parçacıklarla teması önlenir.

Ayrıca, merkezi vakum ünitesine siklonik toz ayırıcı ilave edilirse, bir yandan merkezi ünitenin filtresi korunurken, diğer yandan kombine edilmiş otomatik tahliye sistemi  ile atık malzemenin geri kazanılması da mümkün olur.

Bakım ve ürünlerin geri dönüşümü açısından çifte tasarruf sağlar

SON HABERLER:

Gıda Tesisleri

Sıcak Fırınların Temizlenmesi

Fırınların soğumasını beklemeye gerek yoktur. Yalıtımlı temizlik seti sayesinde fırınlar sıcakken de temizlik yapılabilir. Böylece iki üretim arasında beklemeye gerek kalmaz. Operatör fırın sıcakken de

DEVAMINI OKU

İLETİŞİM FORMU