Sektördeki müşterilerin ve operatörlerin sağlığının korunması

Yüksek insan akışının olduğu alanların, yanlış temizlenmesi, alerjenlerin ve küflerin çoğalması için verimli bir zemin yaratır . Toz birikmesi alerjiye, göz, akciğer ve cilt sorunlarına yol açabilir.

Kamuya açık alanlarda, bulaşıcı hastalıklara, enfeksiyonlara ve alerjilere yakalanma olasılığını azaltmak için sağlıklı ortamlar yaratmak gerekir. Bunun için bu alanlarda, hjjyen ve temizlik açısından müşterilerin ve çalışanların sağlığını garanti altına almak bir öncelik olmalıdır.

Ayrıca, çalışanlara temiz, sağlıklı ve rahat bir yerde çalışmanın üretkenliği optimize ederek iş kalitesini yükselttiği vurgulanmalıdır.

İtibarın korunması

Kamuya açık alanlarda uygun temizlik, şirketlerin itibarlarını korumada çok önemli bir rol oynar. Tiyatrolar, sinemalar, alışveriş merkezleri veya halka açık herhangi bir yer , müşterilerinin tekrar gelmelerini istiyorlarsa temiz ortamlar yaratmak zorundadırlar.

Müşterileri, tamamen temizlenmiş ve düzenli bir ortamda karşılamak çok önemlidir. Çünkü; ilk izlenim, sunulan ürün veya hizmetin algısını kolayca etkileyebilir.

Temizlik operasyonlarını organize etmenin önemi

Kamuya açık alanlarda insan akışı yoğundur. Bu yoğunluk dikkate alınarak temizlik, düzenli ve kapsamlı bir şekilde yapılmalıdır. Çünkü; temizlik, sunulan ürün ve hizmetin kalitesini etkileyebilir.

Halka açık alanlarda temizlik yapmak oldukça karmaşıktır. Ancak, temizlik organizasyonu, yüksek insan akışı ve yapılan faaliyet de dikkate alınarak doğru bir sistem ile yapılabilir.

MERVAKS Merkezi vakum sistemi ile yüzeyleri çok temiz tutmak, iyi hava kalitesini korumak ve tozun yayılmasını önlemek mümkündür.

SON HABERLER:

Gıda Tesisleri

Sıcak Fırınların Temizlenmesi

Fırınların soğumasını beklemeye gerek yoktur. Yalıtımlı temizlik seti sayesinde fırınlar sıcakken de temizlik yapılabilir. Böylece iki üretim arasında beklemeye gerek kalmaz. Operatör fırın sıcakken de

DEVAMINI OKU

İLETİŞİM FORMU