Huzurevlerinde,  konukların ve onlarla ilgilenen personellerin sağlığının korunması için iyi bir temizlik yapılması çok önemlidir.

Yüzeylerde bulunan tozun içinde zararlı kirleticiler vardır. Kapalı ortamlarda kaldığımız süre bu tozlar ile temas ederek sağlığımıza zarar veririz. Bu nedenle temizliğin yüzeydeki tozları azaltmaya yönelik olması gerekir.

Huzurevleri; sağlığa zararlı patojenlerin ve kirleticilerin riskinden kaçınmak için tozun alınmasının gerekli olduğu hassas ortamlardır. Temizlik işlemi, tozu hareket ettirmeden, çevre sağlığını da düşünerek  günlük olarak yapılmalıdır.

MERVAKS Merkezi vakum sistemi, iç ortamda hava kalitesini sağlamak, konukların ve personelin güvenliğini korumak için mevzuatın getirdiği gereksinimleri karşılar. Sistem; entegre olacağı yapının kendine özgü özelliklerine göre tasarlanır ve projelendirilir.  Bu sayede eşsiz bir koruma sağlar.

Akarları, alerjenleri, kirleticileri ve mikro tozları ortamdan dışarı uzaklaştırarak, hijyeni sağlayan tek süpürge MERVAKS Merkezi Vakum Sistemidir.

Huzurevleri-1

GELENEKSEL ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER UYGUN DEĞİLDİR

Geleneksel taşınabilir elektrikli süpürgeler, doğası gereği bir kısım tozu ortama yaydığından. huzurevi temizliği için uygun değildir. Bu tür ekipmanlar, özellikle solunum yolu hastalıklarından muzdarip olanlar için zararlıdır.

ULUSLARARASI MEVZUATA UYGUN

Uluslararası yönetmelikler aşağıdaki durumlarda temizlik sırasında tozun kaldırılmasına izin vermez.

  • SAĞLIK TESİSLERİNDE

     

  • GIDALARIN MARUZ KALDIĞI TİCARİ İŞLETMELERDE

HAVA YOLUYLA BULAŞAN HASTALIKLAR

Hassas ortamlarda, tozu bulaşma aracı olarak kullanan virüsler veya bakteriler vardır. Virüs ve bakteriler hastalıklara yol açtığından, tozun derinlemesine temizlenmesini sağlayacak ve ortamdan uzaklaştıracak ekipmanlar gerekir.

Günümüz huzurevi temizliğini bir durup düşünürsek, temizlikle su ve dezenfektan kullanıldığını görürüz. Ancak; sanitasyon için eksik bir temel nokta olduğu da görülür. Sanitasyon için; yüzeylere uygulama yapmadan önce tozları yüzeyden uzaklaştırmak gerekir. Ancak yüzeyleri temizlerken tozun da ortama dağılmaması gerekir. 

Tüm personel ve konukların temiz, sağlıklı ve konforlu kalabilmeleri için ortamı ancak bu şekilde hazırlayabiliriz.

SANİTASYON SAĞLAR

Sistemin pratikliği, halk sağlığı koşullarına uygundur. Yatak başlarına kadar hassas noktaların temizliğini pratik kılar, sanitasyonu sağlar.

SESSİZDİR

Vakum ünitesi yaşam mahallinden uzakta bir teknik odaya yerleştirildiği için temizlik sırasında herhangi bir ses duyulmaz ve  konuklar rahatsız olmaz.

HİJYENİKTİR

Sistem, çektiği toz ve partikülleri vakum hattı vasıtası ile ortamdan uzaklaştırır. Bu sayede, mobilya, yataklar ve nevresimler gibi huzurevi ortamında hijyenik olmasını istediğimiz her şeyi; akarlar, tozlar ve alerjenler olmadan derinlemesine temizler.

SON HABERLER:

Gıda Tesisleri

Sıcak Fırınların Temizlenmesi

Fırınların soğumasını beklemeye gerek yoktur. Yalıtımlı temizlik seti sayesinde fırınlar sıcakken de temizlik yapılabilir. Böylece iki üretim arasında beklemeye gerek kalmaz. Operatör fırın sıcakken de

DEVAMINI OKU

İLETİŞİM FORMU