Temizliğin işletmelerin itibarına etkisi

Spor salonları, yüzme havuzları gibi kadın ve erkek sporcuların yoğun olarak kullandığı mekanlarda, hijyen ve temizlik, bir yandan sporcuların kendi sağlığı için bir güvenlik unsuru iken, diğer yandan sporcuların itibarını güçlü bir şekilde etkileyebilecek bir unsurdur.  

Aslında sporcular için kirli ve bakımsız bir ortamda antrenman yapmak, sağlık açısından sorun oluşturmasının yanında, sporcunun bu alanlarda antremana devam etmesi halinde, antrenman yapısını değiştirmesine yol açacak kadar rahatsızlık verir.

Bu nedenle spor salonu veya yüzme havuzu işletenlerin, ortak ve kalabalık alanlardan, resepsiyon alanına kadar tüm alanların temizlik kalitesini garanti altına alması ve temizlik hizmetinin de bu şekilde planlanması gerekir. Sportif faaliyetlerin sorunsuz bir şekilde yürütülmesini için bu oldukça önemlidir. 

Soyunma odalarının virüs ve bakterileri yok edecek şekilde temizlenmesi

Spor salonlarının ve yüzme havuzlarının içindeki tüm odalar arasında, soyunma odaları kesinlikle sporcuların en yüksek düzeyde hijyen ve temizlik bekledikleri yerlerdir. Kötü enfeksiyonlar, mantarlar veya kirden tahriş olma endişesi, özellikle duşlar, tuvaletler ve zemin için talep edilen temizlik seviyesinde yüksek beklentiler yaratır.

Sadece zeminle (bu nedenle her zaman terlik giyilmesi önerilir) veya sıhhi tesisatla temas değil, aynı zamanda siğil oluşumunu tetikleyebilen kirli egzersiz ekipmanlarıyla temas da tehlikelidir. Çoğu durumda, bunlar ne tehlikeli ne de acı verici olan patolojilerdir , ancak her durumda kaçınılması en doğrudur, çünkü çözülmesi zor ve tedavi edilmesi uzun zaman alır.

Ayrıca, ziyaretçilere hastalıkların bulaşmasının en elverişli olduğu kış mevsiminde, kalabalık bir ortamda hava kalitesinin izlenmesi çok önemlidir.

Temizleme prosedürleri nasıl optimize edilir?

İnsanların serbest dolaşımının olduğu her kalabalık yer, hastalıkların bulaşmasını önlemek için daima sterilize edilmelidir. Egzersiz yaparken sürekli terleyen, şişkinlik yapan veya soyunma odasından, soyunma odasında öksüren ve hapşıran insanların olduğu bir spor salonu, hijyenin çok önemli olduğu yerlerin klasik bir örneğidir.

Bu tür faaliyetlere sahip olan işletmelerin, bir yandan sporcuların kullandığı tüm araç ve gereçleri sterilize etmesi, diğer yandan özellikle yüzeyleri hızlı ve etkili bir şekilde temizleyebilmesi için en iyi donanıma sahip olmaları gerekir.

Bu konuda, özellikle duş ve soyunma kabinlerinde biriken epitel artıklarını, saç ve diğer her türlü kiri en iyi şekilde emebilen merkezi vakum sistemini kurmak en ideal çözümdür.  Bu şekilde, ortamlar düzenli ve etkin bir şekilde temizlenir, sağlıklı ortamlar oluşturulması sağlanır.   

SON HABERLER:

Gıda Tesisleri

Sıcak Fırınların Temizlenmesi

Fırınların soğumasını beklemeye gerek yoktur. Yalıtımlı temizlik seti sayesinde fırınlar sıcakken de temizlik yapılabilir. Böylece iki üretim arasında beklemeye gerek kalmaz. Operatör fırın sıcakken de

DEVAMINI OKU

İLETİŞİM FORMU