Hastanelerde; sağlık çalışanlarının iş kalitesinin artırılması gerekir. Bu nedenle temizlik ve sanitasyon işlemlerinde uygun ekiplmanlar kullanılarak mikroorganizmaların yayılma olasılığı azaltılmalıdır.

Hastanelerde temizleme prosedürleri; yüzey kontaminasyonunu azaltmayı amaçlayan eylemlerdir.

Bu hassas ortamlarda, patojenlerin ve sağlığa zararlı kirleticilerin pusuda beklediği unutulmamalıdır. Bu ortamlarda temizlik tozu kaldırmadan yapılamalıdır.  Sağlıklı bir ortam sağlamak için bu temizlik işlemleri günlük olarak yapılmalıdır.

MERVAKS Merkezi vakum sistemi, iç ortamda daha iyi hava kalitesi sağlamak ve hastaların ve personelin güvenliğini korumak için mevzuatın getirdiği gereklilikleri karşılayabilmektedir. Sistem; entegre olacağı yapının kendine özgü özelliklerine göre tasarlanır ve projelendirilir. Bu sayede eşsiz bir koruma sağlar.

Akarları, alerjenleri, kirleticileri, mikro tozları ortam dışına uzaklaştırarak hijyeni sağlayan tek süpürge Merkezi Vakum Sistemidir.

Hastahaneler-1

GELENEKSEL ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER UYGUN DEĞİLDİR

Geleneksel taşınabilir elektrikli süpürgeler, doğası gereği bir kısım tozu ortama yaydığından. hastane temizliği için uygun değildir. Bu tür ekipmanlar, özellikle solunum yolu hastalıklarından muzdarip olanlar için zararlıdır.

ULUSLARARASI MEVZUATA UYGUN

Uluslararası yönetmelikler aşağıdaki durumlarda temizlik sırasında tozun kaldırılmasına izin vermez.

  • SAĞLIK TESİSLERİNDE

     

  • GIDALARIN MARUZ KALDIĞI TİCARİ İŞLETMELERDE

HAVA YOLUYLA BULAŞAN HASTALIKLAR

Hassas ortamlarda, tozu bulaşma aracı olarak kullanan virüsler veya bakteriler vardır. Virüs ve bakteriler hastalıklara yol açtığından, tozun derinlemesine temizlenmesini sağlayacak ve ortamdan uzaklaştıracak ekipmanlar gerekir.

Günümüz hastane temizliğini bir durup düşünürsek, temizlikle su ve dezenfektan kullanıldığını görürüz. Ancak; sanitasyon için eksik bir temel nokta olduğu da görülür. Sanitasyon için; yüzeylere uygulama yapmadan önce tozları yüzeyden uzaklaştırmak gerekir. Ancak yüzeyleri temizlerken tozun da ortama dağılmaması gerekir. 

Tüm sağlık personeli ve hastalarının temiz, sağlıklı ve konforlu kalabilmeleri için ortamı ancak bu şekilde hazırlayabiliriz.

SANİTASYON SAĞLAR

Sistemin pratikliği, halk sağlığı koşullarına uygundur. Yatak başlarına kadar hassas noktaların temizliğini pratik kılar, sanitasyonu sağlar.

SESSİZDİR

Vakum ünitesi yaşam mahallinden uzakta bir teknik odaya yerleştirildiği için temizlik sırasında herhangi bir ses duyulmaz ve  hastalar rahatsız olmaz.

HİJYENİKTİR

Sistem, çektiği toz ve partikülleri vakum hattı vasıtası ile ortamdan uzaklaştırır. Bu sayede, mobilya, yataklar ve nevresimler gibi hastane ortamında hijyenik olmasını istediğimiz her şeyi; akarlar, tozlar ve alerjenler olmadan derinlemesine temizler.

SON HABERLER:

Gıda Tesisleri

Sıcak Fırınların Temizlenmesi

Fırınların soğumasını beklemeye gerek yoktur. Yalıtımlı temizlik seti sayesinde fırınlar sıcakken de temizlik yapılabilir. Böylece iki üretim arasında beklemeye gerek kalmaz. Operatör fırın sıcakken de

DEVAMINI OKU

İLETİŞİM FORMU