Hijyenik Bir Ortamda Tedavinin Önemi

Fizyoterapinin koruyucu, tedavi edici ve rehabilite edici amaçları olan bir tıp dalı olarak temiz ve sağlıklı bir ortamda yapılması gerekmektedir. Bu unsur fizyoterapisti korumak için çok önemlidir, ancak daha da önemlisi çocuklar, yaşlılar veya bağışıklık sistemi baskılanmış kişiler gibi genellikle savunmasız olabilecek hastaları korumak için gereklidir.

Temiz olmayan ortamlarda hastalıklara yakalanma riski önemli ölçüde artıyor. Gün boyunca çok sayıda hastayı ağırlayan fizyoterapi merkezi yüksek riskli bir yer olabiliyor.

Bu nedenle hastaların sağlığını ve güvenliğini garanti altına almak için ekipman ve cihazların bir ziyaretten diğerine tutarlı bir şekilde temiz tutulması gerekir.

Koltuktan, Aletlere Kadar Zararlı Mikroorganizmaların Saklandığı Yer Burasıdır

Hasta tedavi masasında kaçınılmaz olarak zararlı mikroorganizmaların çoğunluğu gizlenmektedir. Genellikle ziyaretler arasında, bir kâğıt parçası yayılır ve hasta tarafından salınan mikroorganizmaların çoğunu ortadan kaldırmak için zaman zaman değiştirilir. Ancak bu yetmez.

Tükürük, ter gibi vücut sıvılarıyla temas halinde olan ve üzeri kâğıt örtüyle örtülmeyen yüz desteği bölümünü düşünün. Bu yüzey doğrudan fizyoterapist tarafından dezenfekte edilmeli, fizyoterapist de zararlı mikroorganizmaları taşımamak için ellerini dezenfekte etmelidir.

Temizlik İçin Kullanılan Alet Fark Yaratır

Fizyoterapi hastası, özellikle savunmasız durumdaysa, kendini güvende hissetmek için sağlıklı ve korunaklı bir ortam isteme hakkına sahiptir. MERVAKS Merkezi vakum sistemi, hastaların ve çalışanların sağlığını koruyabilmektedir. Ayrıca, çalışanların temizleme işlemlerini kolaylaştırır.

Merkezi vakum sistemi, fizyoterapi merkezindeki diğer hastaları rahatsız etmeyecek kadar sessizdir, kullanımı pratiktir, ziyaretler arasında temizliği hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir, ancak hepsinden önemlisi, zararlı mikroorganizmaları dışarıya atarak gerçekten ortadan kaldırabilmektedir.

Tek kullanımlık kâğıt havlu ve dezenfektanlara ilaveten kullanılan merkezi vakum sistemi , fizik tedavi merkezi için hijyeni ve mükemmel düzeyde iç hava kalitesini garanti eder.

Böylece çalışanların ve hastaların sağlığını gerçek anlamda korunmuş oluyor.

SON HABERLER:

Gıda Tesisleri

Sıcak Fırınların Temizlenmesi

Fırınların soğumasını beklemeye gerek yoktur. Yalıtımlı temizlik seti sayesinde fırınlar sıcakken de temizlik yapılabilir. Böylece iki üretim arasında beklemeye gerek kalmaz. Operatör fırın sıcakken de

DEVAMINI OKU

İLETİŞİM FORMU