Depo zeminleri ve aşınmalar

Fabrika-zemininizi-merkezi-vakum-sistemi-ile-koruyun

Genelde depolar yönetilmesi basit alanlardır, ancak temizlikleri beklenenden daha karmaşıktır. Bunun birkaç nedeni vardır. Her şeyden önce, orta ve büyük fabrikalarda iş döngüsün sürekli olduğu çok büyük alanlardan bahsediyoruz.  Bu alanların temizliği için ayrıntılı bir organizasyon gerek vardır.

Depo zeminleri genellikle reçine veya betondan (Teknik olarak üzeri koruyucu tabaka ile kaplanmış beton) yapılır.

Reçine zeminler basit ve güvenlidir, toksik değildir ve son derece hijyeniktir. Çünkü her şeyden önce ek yerleri yoktur, aşınmaya ve kimyasal maddelerin saldırganlığına karşı oldukça dirençlidirler.

Beton zeminler, birçok bağlama uygun, güçlü, ucuz ve dayanıklı bir malzemeden yapılır. Bununla birlikte beton, gözenekli ve sıvılara karşı geçirgen olma eğiliminde olan bir malzemedir. Kaplama aşındıkça, yağlar ve gresler betonun gözenekliliğine nüfuz ederek birkaç milimetre içeri sızar ve çıkarılması çok zor olan lekeler oluşturur.

Endüstriyel zeminlerdeki sorunlar ve çözümü

Endüstriyel zeminler, sağlam malzemelerden yapılmış olmalarına rağmen sürekli olarak bu ortamlara özgü kirle kaplıdır. 

Çevredeki toza dışardan eklenen artık işleme tozu, birçok üretim tesisi ve deponun tipik sorunudur, Toz; uzun vadede zemini kayganlaştırır, yıpratır. Yıpranan zeminler ise estetik açıdan hoş görünmez.

Yağ, gres ve yakıt dökülmeleri ise endüstriyel zeminlerin (özellikle makine endüstrisi) ana düşmanlarıdır, zeminde lekeler bırakır. Bu lekeler zamanla birikerek koruyucu tabakaya zarar verir. Ayrıca gün geçtikçe zemin yağlanır kayganlaşır ve yaralanma riski de artar.

Fabrika zeminindeki aşınma ve çatlakları önlemek için zamanında, sürekli ve etkili temizlik yapılmalıdır. 

Merkezi vakum sistemi, fabrikaların tüm yüzeylerini temizleyebilen, kalıntıları önleyebilen, çatlağa ve aşınmaya karşı koruyabilen ideal bir temizlik sistemidirSistemin emiş gücü her türlü kiri derinlemesine temizlemeyi garanti eder. İşletmenin tamamına uygulanabilen vakum hattı ile en ücra noktalar dahi hızlı ve rahat bir şekilde temizlenebilir. Ayrıca sistem ile sıvılar da vakumlanabilir.

2)Fabrika-zemininizi-merkezi-vakum-sistemi-ile-koruyun

Talep Üzerine Planlama

Mervaks Pro tüm profesyonel ve endüstriyel sektör taleplerine cevap verebilecek kapasitededir.

İLETİŞİM FORMU