Daha iyi yaşam için mücadele etmeliyiz

Büyükanne ve büyükbabalarımızla birlikte, konforlu ve estetik açıdan daha iyi yerlerde yaşamaya ve çalışmaya özen gösterdik. Sonra bunu yapmak için gezegeni fakirleştirdiğimizi, tüm doğal kaynaklarını tükettiğimizi, kirlettiğimizi ve herkes için yaşanmaz bir yer haline getirdiğimizi fark ettik. Sonunda, enerji tasarrufu ve daha az tüketim konusunda endişelenmeye başladık..

Bugün yeni bir mücadele başlamalı ve kazanmalıyız. Sağlıklı binalarda yaşamayı istemeli, edinmeli ve çalışmalıyız.
Akarları besleyen ve alerjilerimizin ana nedeni olan toz ve mikro tozu ortadan kaldırmanın zamanı geldi. Ama aynı zamanda poleni de ortadan kaldırmamız gerekiyor. Bunu dışarıda yapamazsak, en azından içeride yaparız. Formaldehit veya muff gibi iç kirletici ajanları ve mikroorganizmaları (mantarları) ve insanın hayatının %90’ını geçirdiği kapalı yerleri istila eden virüsleri en aza indirmeliyiz*

 

İç hava kalitesi

Günümüzde iç hava kalitesine odaklanılmamaktadır. Halbuki , yaşadığımız ortamların içindeki ,bakteri,mayt, virüsler ve diğer patojenlerin çoğalmaması için havanın kalitesi artırılmalıdır.

İnsanların günlük aktivitelerinde neler olduğunu düşünmeden , hava değişim sistemi kurmanın yada yüksek enerji sınıfı evler inşaa etmenin yeterli olduğunu düşünmek hatalı bir yaklaşımdır.

Çoğu zaman veya her durumda temizlik kalıcı sistem/sistemlerle değil konvansiyonel ürünlerle/ev aletleriyle yapılmaya çalışılır.

Üçüncü bin yıla girdiğimiz bugünlerde tasarımın ayrıcalık yarattığını düşünmek eksik bir yaklaşımdır. Binalar dikey, yüksek, farklı şekiller ve rafine estetik malzemelerle inşaa edilmektedir.
Günlük oda temizliği için kalıcı sistem eksikliğine bugünlerde dikkat edilmelidir.

 

Sağlıklı ortamlar için doğru projeler yapmalıyız

Temizlik için bir mevzuatın olmaması, odaların derinlemesine temizlenmesi gibi temel unsurları dışarda bırakarak küçük/büyük projeler yapılabileceği anlamına gelmez.

Mevzuatın olmadığı yerlerde hassasiyet, öngörü ve sağduyu önemlidir.

Merkezi süpürge sistemi günümüzde tek, gerçek kalıcı temizlik sistemini temsil etmektedir. Bir ortamın günlük ve kapsamlı temizliği için çok etkilidir.

Günümüzde kullanılan,elektrik ve pille çalışan mobil süpürgeler, motor bölümünden çevreye mikro tozlar yaymaktadır.

Odaların nasıl temizleneceğini düşünmeden yapılar inşa etmeye devam ettiğimiz sürece, hiç de sağlıklı olmayan çözümlere başvurmak kaçınılmaz olacaktır.

SON HABERLER:

Diş Laboratuvarı

Yüksek Alan Temizliği Daha Kolay

Klasik “Riskli” yüksek alan temizliği Klasik yüksek alan temizliğinde, merdiven,forklift yada vinç ile yükselerek temizlenecek alan ulaşılıyor. Bu şekilde yapılan temizlikte daha fazla personel kullanılıyor,

DEVAMINI OKU

Başlık metninizi buraya ekleyin

İLETİŞİM FORMU