İnce parçacıkların üretim ve operatörler üzerindeki etkisi

İnşaat endüstrisinde, kullanılan makine ve aletler, üretim çalışmaları sırasında ince toz boyutuna ulaşan atık üretebilir. Zımparalayıcılar, kazıyıcılar, kesiciler ve kumlama makineleri, yapı malzemeleri üretiminde kaçınılmaz olarak büyük miktarlarda atık üreten araçlardır.

İnşaat sektöründe çalışan bir firma için, malzemelerin işlenmesi sırasında oluşan büyük miktardaki atık malzemeyi ve ince tozu zamanında uzaklaştırmak bir önceliktir. Çünkü; bunlar birer engel haline geldiklerinde üretimi yavaşlatmakta, aynı zamanda kişisel koruyucu donanımları olsa dahi işçilerin sağlığını tehlikeye atmaktadır.

Merkezi vakum sistemi

MERVAKS Merkezi vakum sistemi, yapı malzemeleri üretiminde oluşan farklı boyutlardaki atık malzemelerin bina dışına güvenli bir şekilde taşınmasını, bertarafı edilmesini veya geri kazanılmasımı kolay bir şekilde sağlar.Atıkların ,doğru bir şekilde bertaraf edilmesi  veya geri kazanılması , hem çevre hem de insanların güvenliği için gereklidir.

Sistem; 20 metre uzunluğunda hortumu bulunan Roll Flex makaralı hortumlarla donatılabilir. Böylece her yere rahat bir şekilde ulaşılabilir. Roll Flex makaralı hortumlar, hortumun sarılıp bırakılması için çift yönlü çalışabilen bir motora sahiptir. Böylece, duvarda yüksek bir alana monte edilen Roll Flex’ten hortum rahat bir şekilde salınır ve toplanır.  

Ek olarak, sisteme vakumlanan tozun % 98’inden fazlasını filtre edebilen siklonik ayrıcılar bağlanabilir. Böylece bakım ve filtre maliyetleri de azaltılabilir.

Son olarak, Sistemin motorları tüm kullanım koşullarında max. emiş gücü sağlamak üzere tasarlanmıştır. Emiş gücünü, temizlik maliyetlerini optimize etmek amacıyla ayarlamak mümkündür.

SON HABERLER:

İnşaatlar

İnşaat Sektöründe Atık Malzemelerin Yönetimi

İnce parçacıkların üretim ve operatörler üzerindeki etkisi İnşaat endüstrisinde, kullanılan makine ve aletler, üretim çalışmaları sırasında ince toz boyutuna ulaşan atık üretebilir. Zımparalayıcılar, kazıyıcılar, kesiciler ve

DEVAMINI OKU
Depolar

Başüstü Alan Temizliği Daha Kolay

Klasik “Riskli” başüstü alan temizliği Klasik başüstü alan temizliğinde, merdiven,forklift yada vinç ile yükselerek temizlenecek alan ulaşılıyor. Bu şekilde yapılan temizlikte daha fazla personel kullanılıyor,

DEVAMINI OKU

İLETİŞİM FORMU