Bir depodaki kir ile ilgili sorunlar

Depoyu düzenli tutmak, önemsiz gibi görünse de düzen, sadece çalışanların sağlığını korumaz, verimlilik açısından da somut avantajlar getirir. 

Etkili ve sistematik bir temizleme sistemi, yoğun insan ve mal trafiğinin getirdiği toz ve diğer maddeleri azaltır. Toz birikimi nedeniyle oluşan iş yavaşlaması önlenir.

Depolar, şüphesiz ki kir oluşumunun olduğu ortamlardır. Film ve palet kalıntıları, düzensiz depolardaki malzeme yığınları üzerindeki tozlar kir oluşturur.

Tüm bu unsurlar, zamanında ortadan kaldırılmadığı takdirde, kir içinde hareket etmek zor olacak ve zaman kaybına yol açacak, lojistik aksamalar oluşacak, diğer yandan da operatörler için ciddi bir güvenlik sorunu haline gelecektir.

Bir deponun temizliği nasıl organize edilir?

Yukarıda da bahsedildiği gibi, malların taşınması kaçınılmaz olarak toz ve kir üretir ve genellikle temizlikte standardı sağlamak zordur. Geniş alanlar ve geniş raflar, temizlikle ilgilenenlerin yeterli ekipmanı yoksa ciddi bir sorun haline gelebilir. Ayrıca temizlik işlemi sırasında lojistik faaliyetlerin senkronizasyonu engellenmemelidir.

Bu bağlamda, MERVAKS merkezi vakum sistemi, depolar için birinci sınıf bir çözümdür , çünkü her here uzatılabilen esnek hortumu sayesinde geniş yüzeyler rahat bir şekilde temizlenebilir.

Temizlik için doğru sistem

MERVAKS merkezi vakum sistemi, deponun geniş yüzey ve raflarındaki toz ve kiri temizlemek için idealdir. 

Özellikle RollFlex motorlu makara modeli; hortumun, hem salınmasını hem de geri toplanmasını sağlayan motora, tüm duvarlara uygun montaj aparatına ve her yere ulaşabilen 20 metre uzunluğunda hortuma sahiptir

Ayrıca, merkezi vakum sistemine siklonik bir ayırıcı ilave edilirse, vakumlanan tozun %98’inden fazlasını filtreye ulaşmadan engellenecek filtre ve bakım maliyetleri azalacaktır. 

Son olarak, sistemin endüstriyel motorları da tüm kullanım koşullarında emiş gücünü en iyi şekilde sağlar, bu temizlik maliyetlerinin daha da optimize edilmesi için ayarlanabilir.

SON HABERLER:

Gıda Tesisleri

Sıcak Fırınların Temizlenmesi

Fırınların soğumasını beklemeye gerek yoktur. Yalıtımlı temizlik seti sayesinde fırınlar sıcakken de temizlik yapılabilir. Böylece iki üretim arasında beklemeye gerek kalmaz. Operatör fırın sıcakken de

DEVAMINI OKU

İLETİŞİM FORMU