Etkili bir temizleme sisteminin önemi

Metal işleme sektöründeki atölyelerin etkili bir temizleme sistemine sahip olması, çalışan operatörlerin sağlığını korumakla birlikte,  atık malzemelerin geri kazanılması ile tasarruf etme imkanı sağlar.

Metal talaşlarından toza, yağlayıcılara ve emülsiyonlara kadar, metal işleme atölyelerinde kir oluşturan çeşitli bileşenler vardır . Bu nedenle zeminler ve duvarlar basınçlı yıkayıcılar ve endüstriyel elektrikli süpürgeleri gibi uygun aletlerle düzenli olarak temizlenmelidir.

 

Merkezi Vakum Sistemi Kaynak Sağlar

Metal işleme sektöründe faaliyet gösteren bir şirket için merkezi vakum sistemini benimsemek,

 

  • Çalışma ortamlarının temizliğini ve atölye içerisinde oluşan iri taneli toza kadar atık malzemelerin dışarı atılmasını garanti altına almak,
  • Atıkları ayrı ayrı kaplarda toplayarak geri kazanımı kolaylaştırmak,
  • Atıkların tahliyesini istenilen yere otomatik olarak yaparak zamandan ve emekten tasarruf sağlamak demektir.

 

Metaller, kimyasal ve fiziksel özelliklerini değiştirmeden birkaç kez geri dönüştürülebildikleri için merkezi vakum sistemi ile çok önemli ve çok yönlü bir kaynak, zamandan ve emekten tasarruf ederek kolay bir şekilde sağlanmış olur.

Tasarruf ve sürdürülebilirlik

Sektördeki bir firma için mümkün olan en fazla miktarda atık malzemenin geri kazanılması; somut ekonomik avantajlar sağlamanın yanı sıra sürdürülebilirlik açısından da önemli bir etki oluşturmaktadır .

Atık malzemelerin geri dönüşümünden elde edilen başlıca iki ekonomik avantaj vardır :

  • Yeni hammadde satın alınmasında önemli bir tasarruf;
  • Elektrik tüketiminde önemli tasarruf.

Çoğunlukla, geri dönüşümün şirket için dolaylı avantajları da vardır ; buna geri dönüştürülmüş herhangi bir atık malzemeyi üçüncü taraf şirketlere satma olasılığı da dahildir.

Son olarak, çevresel sürdürülebilirliğin üretim ve ekonomik sistemlerin merkezinde olduğu ve  giderek daha önemli bir unsur haline geldiğinin  altı çizilmelidir.

 

SON HABERLER:

Gıda Tesisleri

Sıcak Fırınların Temizlenmesi

Fırınların soğumasını beklemeye gerek yoktur. Yalıtımlı temizlik seti sayesinde fırınlar sıcakken de temizlik yapılabilir. Böylece iki üretim arasında beklemeye gerek kalmaz. Operatör fırın sıcakken de

DEVAMINI OKU

İLETİŞİM FORMU